آموزش seo

آموزش سئو مفاهیم پایه

SEO مخفف عبارت Optimization Engine Search است که این آموزش سئو شامل  تکنیک های  بهینه سازی وب سایت هاست تا بتوانند در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد.

آموزش سئو ما شامل :

کلیه مباحث بهینه سازی موتور جستجو مانند تکنیک های جستجوگر ( کلاه سیاه و سفید)

نحوه کار موتور جستجو ، تحقیقات بازار سئو ، تحقیقات محتوا ، تکنیک های بهینه سازی صفحه ، تکنیک های بهینه سازی Off Page ، بهینه سازی رسانه های اجتماعی ، ابزار جستجوگرها و غیره است.

دامنه چیست

نام دامنه هویت یک یا چند آدرس IP است ، یعنی نام دامنه google.com به آدرس IP ” 74.125.127.147″ اشاره می کند. به خاطر سپردن یک نام آسان است اما یک رشته طولانی از اعداد نه .

نام دامنه نمی تواند بیش از شصت و سه کاراکتر به استثنای com ، .net ، .org ، .edu و غیره داشته باشد. حداقل طول دامنه یک کاراکتر است .

همانطور که در مثال زیر و تصویر نشان داده شده است .

به عنوان مثال. https://www.google.com

https: (پروتکل)

www (زیر دامنه)

google.com (پسوند دامنه و دامنه)

 

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت Optimization Engine Search است.  فرایندی   بهینه سازی وب سایت است که برای موتورهای جستجو طراحی شده است.

کمک می کند تا وب سایت ها هنگامی که افراد کلمات کلیدی مربوط به محصولات و خدمات خود را جستجو می کنند ، به رتبه بالاتر در نتایج موتور جستجو برسند.

بنابراین ، کمیت و کیفیت ترافیک  وب سایت را از طریق نتایج موتور جستجو افزایش می دهد. برای درک فعالیتهای اساسی مربوط به سئو ، تصویر زیر را مشاهده کنید.

سئو چیست

انواع روشهای سئو seo

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید

به تکنیک های SEO اشاره دارد که مطابق با دستورالعمل های اصولی و مورد تایید توسط موتورهای جستجو تعیین شده است.  بدان معناست که از تکنیکهای بهینه سازی موتور جستجو برای بهبود رتبه سایت در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) استفاده می کند.

برخلاف SEO Black Hat ، این موضوع عمدتاً روی مخاطبان انسانی متمرکز است که مخالف یک موتور جستجو هستند. افرادی که به دنبال یک سرمایه گذاری بلند مدت در وب سایت های خود هستند ، به تکنیک های سئو کلاه سفید تکیه می کنند.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه

به تکنیک های SEO اشاره دارد که مطابق با دستورالعمل های SEO نیست و توسط موتورهای جستجو تعیین شده است. این تکنیک ها از نقاط ضعف موتورهای جستجو برای کسب رتبه های بالاتر برای وب سایت ها در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) بهره می گیرند.

 

تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه

کلاه سفید کلاه سیاه
تکنیک های مطابق با دستورالعمل های موتور جستجو برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود. تکنیک هایی که توسط موتورهای جستجو تأیید نشده اند برای بهبود سئو سایت استفاده می شوند.
نیازی به نگرانی در مورد  جریمه یا  ایندکس  نکردن سایت شما نیست.  ممکن است باعث شود سایت شما توسط موتورهای جستجو مسدود،یا جریمه شود.
در ارائه محتوای با کیفیت و مرتبط با کاربران متمرکز شده است. به کیفیت محتوا اهمیتی ندهید.
مناسب برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت هستند. افرادی که به دنبال نتیجه گرفتن سریع هستند ، SEO Hat را ترجیح می دهند
بر استفاده بهینه از کلمات کلیدی در عنوان ، متاتاگ و محتوای محتوا متمرکز است. تراکم کلمات کلیدی برای دستیابی به رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر افزایش می یابد.

 

منبع :  لینک وبسایت 


برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.